Äridelegatsiooni visiit Serbiasse ja Põhja-Makedooniasse

Makedoonia - Skopje
Serbia - Belgrad

27.09.2021 - 02.10.2021


Visiidi tüüp Visiit

Sektor All

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda koostöös Välisministeeriumiga korraldab kõrgetasemelise visiidi Serbiasse ja Põhja-Makedooniasse 27. september-2. oktoober 2021.

Vastavalt ettevõtjate huvidele on planeerimisel riigipoolsete esindajate kaasamine. Äridelegatsiooni programmi kuuluvad koostöös kohalike kaubanduskodadega korraldatud ärifoorumid, B2B kohtumised ettevõtetega, ettevõtete ja kohalike organisatsioonide külastused. Täpsem programm sõltub ettevõtjate huvidest ja on ettevalmistamisel koostöös Välisministeeriumiga.

Oleme kaardistanud kaks riiki, kus meie hinnangul võiks ettevõtjatel olla head võimalused oma äri laiendamiseks ja uute kontaktide leidmiseks.

Serbia majanduse tugevaimad sektorid on energeetika, IT, autotööstus, töötlev tööstus, keemia- ja farmaatsiatööstus ning põllumajandus ning puidutööstus.

Põhja-Makedoonia on viimase kümnendi jooksul teinud majanduse reformimisel suuri edusamme ja riigi vastu on näha suurt investeerimishuvi. Positiivse tõuke on andnud nii NATO-ga liitumine 2019. aastal kui ka jõupingutused Euroopa Liiduga liitumiseks. Põhja-Makedoonias on tugevaimad sektorid IT, metalli- ja tekstiilitööstus ning põllumajandus.

Visiit toimub Eesti Kaubandus-Tööstuskoja arengukoostöö projekti raames, mida rahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

Korraldab
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda
Korraldaja email
Osalemine

Loe lähemalt ja registeeru: https://www.koda.ee/et/sundmused/aridelegatsiooni-visiit-serbiasse-ja-pohja-makedooniasse