Visiitidest

Visiidid pakuvad Eesti rahvusvahelise ambitsiooniga ettevõtetele võimalust suurendada enda nähtavust välisturgudel ja avastada globaalseid ekspordivõimalusi.

Visiitide korraldajad teevad tööd selle nimel, et luua Eesti ettevõtetele parimad võimalused uute kontaktide loomiseks, olemasolevate partneritega sidemete tugevdamiseks ning uute sihtturgude ärikultuuri ja praktikatega tutvumiseks. Visiidi programmi koostamine toimub koostöös äridelegatsiooni liikmetega, kes märgivad oma ärihuvid visiidil osalemiseks ettevõtte profiili ankeeti.

Millistel visiitidel on võimalik osaleda?

Riigivisiit

Kõige kõrgetasemelisem visiit kahe riigi vaheliste heade suhete väljendamiseks ja hoidmiseks. Visiit toimub vastuvõtva riigi riigijuhi kutsel. Delegatsiooni juhib Vabariigi President, enamasti, kuid mitte alati, kuulub riigivisiidi juurde ka äridelegatsiooni osalemine.

Ametlik visiit

Kõige enam levinud visiidi vorm, mis toimub valitsusjuhi esmakordse külaskäigu puhul riiki. Delegatsiooni juhib peaminister. Enamasti, kuid mitte alati, kuulub visiidi juurde ka äridelegatsiooni osalemine.

Töövisiit

Lühiajaline visiit, mille käigus kohtutakse külastatava riigi samal tasemel asetseva riigiametnikuga. Äridelegatsioon võib olla osa visiidist, kuid ei ole kohustuslik.

Ärimissioon

Ärimissioon aitab ettevõtjal saada sihtturu ärivõimalustest parema ülevaate, kasulikku turuinfot ja esmased ärikontaktid.

Ärimissioonidele registreerumine toimub EASi kodulehel.

Ühisstend ärimessidel

Riiklikud ühisstendid aitavad Eesti ettevõtetel välisturgudel edu saavutada ning loovad väga head võimalused uute kontaktide leidmiseks ning oma toodete ja teenuste otseturunduseks sihtturu edasimüüjatele ja tarbijatele.

Ühisstendidele registreerumine toimub läbi EAS kodulehe.

Muu kõrgetasemeline sündmus

Kõrge riigiesindaja esinemine rahvusvahelisel sündmusel (nt konverents, foorum, kongress), mille raames on võimalik edastada Eesti ettevõtete sõnumeid või korraldada kohtumisi.

Riigivisiit

Ametlik visiit

Töövisiit

Ärimissioon

Ühisstend ärimessidel

Muu kõrgetasemeline sündmus

Lisainfo

Välisvisiitidel osalemise soovi saavad esitada kõik Eesti Vabariigis registreeritud ja Eesti osalusega ettevõtted. Visiitidele on oodatud rahvusvahelise ambitsiooniga ettevõtted. Visiidi korraldajal on õigus äridelegatsiooni mitte kaasata ettevõtteid, kelle osalus ei ole kooskõlas visiidi eesmärgiga või ei lähtu Eesti Vabariigi mainekujunduslikust seisukohast.

Äridelegatsiooni liikme reisiga seotud kulud (lennukipiletid, majutus, viisa ning vajadusel reisikindlustus) tuleb igal osalejal tasuda ise. Visiidi korraldaja koostab programmi ja organiseerib kohapeal transpordi ning katab sellega seonduvad kulud. Mõnedel visiitidel (näiteks kontaktreis, ühisstend) on korraldajal õigus küsida äridelegatsiooni liikmelt osalustasu.

Visiidile registreerumise ankeedist saadud infot kasutame (1) äridelegatsiooni programmi koostamisel, (2) äridelegatsiooni tutvustava materjali koostamisel sihtriigi partnerile ning äridelegatsiooni visiiti juhtivale kõrgele riigiametnikule, et kohapeal toimuvatel kohtumistel delegatsiooni huvidele maksimaalselt kaasa aidata. Infot kogume koheselt inglise keeles, sest suhtlus sihtriigi partneritega toimub inglise keeles ja nii ei pea ettevõtted infot mitu korda esitama.

Visiidid.ee keskkonnas ankeeti täites soovitame valida kuni viis sihtriiki, mille kohta saate e-postile teavituse, kui sinna riikidesse planeeritakse visiite. Kui valite rohkem kui viis riiki, siis võivad teavitused muutuda liialt sagedaseks. Huviriikide arvu suurendamist me tehniliselt ei piira ja vajadusel võite lisada ka rohkem kui viis riiki. Visiidid.ee/kaart/ lehel saate tutvuda kõikide riikide visiitidega.

Osale visiidil!

Leia endale sobiv visiit sulle sobival ajal vastavalt huvipakkuvale valdkonnale ja sihtriigile. Ühilda oma ärihuvid sobiva visiidiga!

Vaata visiite

Loo konto ja märgi sihtriigid ning teemad, millest oled huvitatud – nii saame ühtlasi ülevaate sinu ärihuvidest.