Kantsler Ando Leppimani visiit Hamburgi koos saatva äridelegatsiooniga 03.-05.02.2020

Saksamaa

03.02.2020 - 05.02.2020


Visiidi tüüp Visiit

Delegatsioon Jah

VIP külaline Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Ando Leppiman

Sektor IT, Other

Planeerimisel on visiit Hamburgi, mille eesmärgiks on Eesti ja Hamburgi ettevõtete ja teadusasutuste koostöö laiendamine digitaliseerimsie ja tehisintellekti vallas, mille raames kirjutatakse alla koostöömemorandum ARICga. Hamburg on Saksamaal avaliku sektori digitaliseerimise eestvedaja. Reis on eeltegevuseks ja kontaktide sõlmimiseks, mis puudutab globaalset ITS2021, mis toimub Hamburgis. Delegatsioonis osaleb ka peaministri büroo nõunik Marten Kaevats. Delegatsiooni on oodatud ettevõtete juhid ja strateegilised otsustajad. Oodatud ettevõtete tegevusvaldkonnad on tehisintellekt (AI), lahendused ja nutikad tooted logistika, kaubandus, lennundusettevõtted, ITS temaatika.

Äridelegatsiooni programmi koostamisel võtame arvesse kaasa tulevate, eelpool nimetatud, sektorite ettevõtete profiile ning huve. Visiidi jooksul toimuvad ettevõtete külastused, kohtumised ettevõtetega.

Visiidi esialgne programm:

3.02, esmaspäev

* Pärastlõunal/õhtul saabumine Hamburgi

4.02, teisipäev

* Majanduspaneel teemal "International talks on AI: AI, Government and Society – Towards an Estonian German Partnerhsip on AI". Paneelis osalevad Eesti poolt: CDO Marten Kaevats (AI strateegia), MKM kantsler Ando Leppiman, TalTech (Iseauto ja õpe), Eesti IKT Klastri esindaja ja lisaks Saksa esinejad.

* Koostöömemorandumi (MOU) allakirjutamine ARIC (Artifical Intelligent Center Hamburg https://www.aric-hamburg.de/) ja EASi vahel. Lisaks ARICle ja EASle kirjutavad alla mõlema regiooni CDOd.

* Kohtumine ja laevasõit koostöös Hamburger Hafen und Logistik

* Koostöös reklaamiettevõte Ströeriga “Speed-Matchmaking”. Saksa poolt on esindatud Lufthansa Industrial Solutions, Ströer, Nexperia, Otto, Edeka, Deutsche Telekom, Hamburger Hafen und Logistik (HHLA) (osalejad TBC)

5.02, kolmapäev

* Ettevõtete külastused: Lufthansa Industrial Solutions ja Otto.

* Pärastlõunal tagasilend Tallinna.

Korraldab

Marika Goldman

Projektijuht, Välisinvesteeringute Keskus

marika.goldman@eas.ee

Osalemine

Delegatsioonis osalemise kulud (majutus, lennukipiletid ning vajadusel reisikindlustus) tuleb igal osalejal ise tasuda.

Lennuplaani ja majutuse info anname teada esimesel võimalusel.